Міжнародна співпраця
Наукове співробітництво кафедри фізики металів із закордонними науковими групами є процесом динамічним і в різні періоди наші співробітники активно виконували спільні дослідження з колегами із Китаю, Алжиру, Франції, Німеччини, Австрії. Починаючи з 2015 року кафедра розвиває активне співробітництво із центром інженерії матеріалів університету Гадерсфільду (м. Гадерсфільд, Великобританія). У співпраці з британськими колегами було побудовано вакуумну установку для гарячого пресування керамічних матеріалів, проводяться дослідження надвисокотемпературних керамічних матеріалів систем TiB2-SiC-CNT, ZrB2-SiC-CNT, HfB2-SiC-CNT, TiB2-BNNT та інших. За результатами спільних досліджень вже опубліковано 6 статей в журналах рівня Q1, зроблено доповіді на міжнародних конференціях в Сіднеї (2020, Австралія), Стокгольмі (2019, Швеція), Колумбусі (2018, Сполучені Штати), Лафборо (2017, Великобританія). Детальнішу інформацію щодо спільних досліджень можна знайти тут.
Співробітники кафедри фізики металів проводять спільні дослідження з представниками Університету Лотарингії (Франція). Зокрема, вивчаються процеси теплового транспорту в нанорозмірних структурах різної морфології, методами комп’ютерного моделювання проводиться аналіз теплових характеристик наноструктур на атомарному рівні. За результатами спільних досліджень опубліковані статті в високорейтингових журналах, представлено доповіді на міжнародних наукових конференціях.
Кафедра фізики металів підтримує наукові контакти з Інститутом Досліджень Матеріалів Академії Наук Словаччини (Кошице, Словаччина). Зокрема, наразі виконуються спільні дослідження в рамках українсько-словацького науково-дослідного проекту «Структура та властивості високоентропійних диборидів металів, виготовлених методом реакційного синтезу».